Żeń Szeń Syberyjski (Panax Ginseng) Jakie Ma Właściwości, Gdzie Kupić, Cena, Opinie, Dawkowanie, Jaki Najlepszy ?

Zaktualizowano 7 dni temu
Żeń szeń syberyjski (panax ginseng) właściwości lecznicze, cena, dawkowanie, opinie, gdzie kupić.. wszystko to w tym artykule
Napisane przez: Łukasz Nowak

Żeń szeń właściwy (panax ginseng) jest ziołem, którego właściwości lecznicze są podstawą w medycynie tradycyjnej Dalekiego Wschodu. Korzeń żeń szenia od niepamiętnych czasów postrzegany jest jako niezwykłe panaceum na różnego rodzaju dolegliwości.

Nie tylko przyczynia się do poprawy pamięci, pracy serca czy męskiej potencji, ale znajduje szereg różnych zastosowań.

Swoje lecznicze działanie zawdzięcza substancjom odżywczym – ginsenozydom, których działanie polega na polepszeniu zdolności hemoglobiny do łączenia się z tlenem, wskutek czego następuje lepsze zaopatrywanie narządów w tlen.

Co to oznacza dla Twojego organizmu?

Przede wszystkim wzrost energii i jego zdolności do wysiłku umysłowego i fizycznego. Znacznemu polepszeniu ulegnie także Twój układ odpornościowy, a witaminy zawarte w żeń szeniu wpłyną pozytywnie na jego walkę ze wszystkimi infekcjami.

Wyróżnia się kilka rodzajów żeń szenia. W zależności od witamin zawartych w korzeniach tych roślin znajdują ine różne zastosowanie w lecznictwie. Jednym z nich, niewątpliwie zasługującym na wyróżnienie jest żeń szeń syberyjski.

Czytaj dalej, aby przekonać się o jego niezwykłych zdolnościach!

Produkt
Dawkowanie
Właściwości lecznicze
Witaminy z żeń szeniem dla mężczyzn Solgar
#1 SOLGAR
Żeń Szeń Syberyjski
1 kapsułka dziennie
 • Zwalcza zaburzenia seksualne
 • Zwiększenie energii fizycznej i psychicznej 
 • Wzrost aktywności umysłowej 
Żeń szeń syberyjski swanson sklep po kliknięciu w sprawdź cenę
#2 SWANSON
Żeń Szeń Syberyjski
2 tabletki dziennie
 • Działanie adaptogenne
 • Poprawa funkcjonowania mózgu 
 • Niweluje stany stresowe i depresyjne 
Gold olimp żeń szeń opinie na forum ma bardzo pozytywne
#3 OLIMP
Żeń Szeń Syberyjski
1 ampułka dziennie
 • Wspiera i pobudza pracę serca
 • Obniża poziom cholesterolu 
 • Działa przeciwzakrzepowo 

Dlaczego Warto Stosować Żeń Szeń Syberyjski?

Pomimo, że korzeń żeń szenia syberyjskiego nazwą nawiązuje do znanego żeń szenia właściwego, charakteryzuje się on innymi działaniami. Jest to gatunek, który występuje dziko przede wszystkim w Azji, jednak uprawa tego żeń szenia występuje głównie w Chinach i Rosji.

Żeń-szeń syberyjski tabletki opinie mają najlepiej przyswajalnego suplementu

Jest on dostępny pod różnymi postaciami, możesz go zakupić w formie surowej, suszonej, jako nalewkę, napar, maseczkę i suplement diety. Do jego głównych zalet zaliczamy właściwości pobudzające, regenerujące organizm oraz zmniejszenie napięcia psychicznego i fizycznego. Na dodatek przyspiesza gojenie się ran oraz regenerację skóry. Przedstawiłem powyżej w tabelce najlepsze dostępne suplementy na rynku, które bez problemu będziesz mógł zakupić. Jeżeli jednak dalej jesteś nieprzekonany, czytaj dalej, aby poznać wszelkie dodatkowe korzyści jakie możesz osiągnąć z jego stosowania!

Żeń Szeń Syberyjski Właściwości i Działanie - 10 Powodów, Aby Po Niego Sięgnąć

Wachlarz właściwości i działań żeń szenia syberyjskiego jest naprawdę szeroki. Działa on szczególnie na wiele układów w Twoim organizmie i wspiera mnogość procesów. Substancje w nim zawarte pobudzają układ nerwowy, zwiększają zdolność adaptacyjną organizmu i podnoszą wydolność psychiczną i fizyczną. Co jest zaskakujące, korzeń żeń szenia posiada właściwości, które pozytywnie wpłyną na Twój nastrój, polepszając tym samym samopoczucie.

Dobrze, czas przejść do bardziej szczegółowego omówienia zalet tego niezwykłego zioła!

 • Wspiera układ immunologiczny – jest to możliwe dzięki jego zdolności pobudzania komórek immunokompetentnych, a więc limfocytów T i B. Powoduje to, że Twój organizm będzie w stanie reagować w sposób natychmiastowy na zaburzenia homeostazy, które mogą być spowodowane wzmożoną aktywnością fizyczną czy infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi.
 • Powoduje detoksykacje organizmu – zawarte w nim substancje powodują aktywację procesu detoksykacji, w skutego czego Twój organizm będzie miał możliwość wydalenia szkodliwych i niebezpiecznych substancji.
 • Leczy bezsenność – żeń szeń syberyjski stanowi znakomity substytut w stosunku do środków uspokajających i przeciwlękowych. Zalecany jest on szczególnie osobom, które mają na celu redukcję niepokoju oraz stresu. Jego regularne stosowanie raz na zawsze rozwiąże Twoje problemy z bezsennością.
 • Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby – poprzez usuwanie szkodliwych toksyn powstałych wskutek promieniowania. Badania wykazały, że szczególnie przeznaczony jest on dla osób, które są w trakcie leczenia chemioterapią.
 • Wpływa na polepszenie koncentracji – poprzez lepsze ukrwienie mózgu. Proces ten jest niezwykle prosty, poprawa krążenia przyczynia się do lepszego odżywienia neuronów, polepszając ich wydajność.
 • Skuteczny w walce z wirusami – zwiększenie aktywności układu immunologicznego, powoduje spadek szansy zachorowania przez Ciebie na wszelkie infekcje wirusowe oraz znajduje zastosowanie w leczeniu różnego rodzaju zakażeń.
 • Polepszenie nastroju – żeń szeń syberyjski jest bez wątpienia ziołem dodającym energii i siły psychicznej, który wpływa niewiarygodnie dobrze na nastrój. W momencie kiedy w swoim życiu jesteś narażony na dużą ilość stresu czy wysiłku psychicznego, powinieneś sięgnąć po niego. W skutek zmniejszenia aktywności kory nadnerczy, hamuje on odpowiedź stresową powstającą w organizmie.
 • Niweluje występowanie chronicznego zmęczenia – w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego, bądź psychicznego dodaje niezbędnej energii
 • Panaceum w walce z cukrzycą i chorób serca – obniża poziom cholesterolu we krwi, pobudza pracę serca, działa przeciwzakrzepowo i obniża poziom cukru we krwi. Reguluje także produkcje insuliny.
 • Wpływa na potencję!

Czy Wiesz, Że Żeń Szeń Na Potencję Skutecznie Może Odmienić Twoje Życie?

Badania pokazały, że u mężczyzn stosujących żeń szeń na potencję ich kondycja seksualna uległa znacznemu polepszeniu. Naukowcy odkryli, że zwiększa on łączenie się tlenków azotu, który jest niezbędny do erekcji. Powoduje rozkurcz naczyń krwionośnych w ciałach jamistych występujących w prąciu, tym samym powodując większy napływ krwi do penisa. 

Jaki żeń szeń na potencję ma działanie lecznicze ? Oczywiście syberyjski

Możesz czytać dalej, ale na Twoim miejscu, już zainteresował się żeń szeniem w tabletkach na potencję, które zamieściłem na samym początku.

Jakimi Opiniami Cieszy się Żeń Szeń Syberyjski?

Opinie dotyczące żeń szenia syberyjskiego są zaskakująco dobre. Liczne badania pokazały jego niesamowite właściwości i działanie w medycynie. Oparty na naturalnych składnikach jest niesamowitym sposobem na poprawienie Twojej kondycji organizmu.

Jedyne na co trzeba uważać w przypadku żeń szenia syberyjskiego to przeciwskazania w jego stosowaniu. Żeń szeń jest zdrowy, ale niestety nie jest dla wszystkich.

Żeń szeń syberyjski wpływa na podniesienie ciśnienia krwi, więc jak zapewne podejrzewasz, stanowi on świetne lekarstwo dla niskociśnieniowców. Nie jest on jednak odpowiedni jeśli charakteryzujesz się nadciśnieniem. Również nie jest on wskazany dla kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią, Choroby takie jak miażdżyca, czy te związane z sercem wykluczają stosowanie tego zioła.

Kolejną ważną rzeczą jest dawkowanie żeń szenia, jego nadmiar w organizmie może przyczynić się do bardzo poważnych zaburzeń. Zalecana dzienna dawka żeń szenia syberyjskiego wynosi 1-3 g suszonego korzenia lub 200-600 ml ekstraktu. Przekroczenie tych dawek może przyczynić się do wystąpienia problemów związanych ze złym nastrojem, drażliwością, rozwolnieniem, wymiotami czy nadciśnieniem.

Co Wyróżnia Żeń Szeń Syberyjski w Tabletkach?

To co wyróżnia żeń szeń syberyjskich w tabletkach to przede wszystkim przyswajalność zawartych w nim substancji w organizmie. Stosując różne suplementy czy formy zioła musisz mieć na uwadze, że nie zawsze gwarantują Ci one skuteczne wchłanianie niezbędnych elementów. Wyżej wymieniony żeń szeń w tabletkach zagwarantuje Ci najlepsze rozwiązanie.

Tabletki z żeń szeniem na dodatek charakteryzują się wygodą stosowania.

Nie musisz zastanawiać się jak stosować żeń szeń syberyjski, przyjmujesz go w najprostszej formie. Komplikacje może budzić nalewka, herbata czy ekstrakt z żeń szenia.

A więc jeśli o nich mowa..

Żeń Szeń Syberyjski w Jakich Występuje Preparatach?

Do preparatów z żeń szeniem możemy zaliczyć różne formy stosowania. Oprócz omówionych powyżej tabletek, może on występować w formie herbaty (omówię ją w dalszej części artykułu), korzenia do żucia, nalewki, suplementów diety czy maseczki.

Korzeń żeń szenia do żucia możesz stosować w formie surowej bądź suszonej przez 10-15 minut, a następnie połykać.

Natomiast nalewki czy ekstrakty są dostępne do kupienia w aptekach lub sklepach ze zdrową żywnością. Dziennie powinno się zażywać żeń szeń w płynie dwa razy dziennie w ilości 20-30 kropli rozcieńczonych w wodzie. Nalewkę możesz też przygotować samodzielnie w domu mieszając ją z alkoholem. Suplementy diety łatwo kupisz w sklepie. Natomiast maseczka bez wątpienia będzie oznaczać się najmniejszą przyswajalnością.

Żeń Szeń Herbata – Jak Ją Parzyć?

Przygotowanie żeń szenia w postaci herbaty jest bardziej skomplikowanym procesem niż spożycie go w najprostszej formie jaką są tabletki. Najlepiej łyżeczkę pokrojonego żeń szenia wsypać do kubka i zalać wrzątkiem.

Napar powinien się parzyć około 10-15 minut. Istnieje możliwość przygotowania mocniejszej esencji i zamiast jednej łyżeczki dodać dwie bądź trzy (pamiętaj tylko o konsekwencjach przedawkowania żeń szenia).

Tak przyrządzoną herbatę zaleca się pić 2-3 razy dziennie, rozcieńczając ją z wodą. W przypadku herbaty, dziennie zapotrzebowanie zioła nie powinno przekraczać 3 gramów. W celu zakupienia odpowiedniej herbatki kliknij w “Sprawdź Cenę”.

Jaka Jest Cena Żeń Szenia Syberyjskiego?

Cena żeń szenia syberyjskiego jest niezwykle korzystna biorąc pod uwagę jego właściwości. Oczywiście kupując go w formie naturalnej będzie on najtańszy. Ale coś za coś. Decydując się na zakup jego w takiej formie musisz być przygotowany, że będzie odznaczał się on najmniejszą skutecznością oraz że nie będziesz przyjmował go w odpowiedniej dawce.

Żeń Szeń Syberyjski, Gdzie Go Kupić, Czy Apteka To Dobre Miejsce?

Żeń szeń syberyjski bez problemu kupisz w aptece internetowej, stacjonarnej czy sklepach ze zdrową żywnością. Ze względu na to, że nie zawiera on żadnych składników farmakologicznych jest do kupienia bez recepty. Najważniejszym jest, abyś dokonał zakupu sprawdzonych produktów. Skorzystaj z linków, które zamieściłem powyżej, a będziesz miał pewność, że nie przepłacasz za jakość!


ŻEŃ SZEŃ SYBERYJSKI w tabletkach
Nasz #1 Najlepszy wybór z ziół
 • Zwalcza zaburzenia seksualne
 • Zwiększenie energii fizycznej i psychicznej 
 • Wzrost aktywności umysłowej 

Mam nadzieję, że dostarczyłem Ci potrzebnych informacji.

Ps. Inspirowałem się tym filmem przy tworzeniu tego wpisu:

Oraz wpisem z health.com[1]

Problem z Erekcją i Co Dalej ?

Ps. jeśli cierpisz na problemy z erekcja to na erektoportal.pl znajdziesz tematy związane z impotencją, dietą, tabletkami, lekami, ziołami, ćwiczeniami i różnymi sposobami walki z tym zaburzeniem.

O Autorze
Łukasz Nowak
​​Logowanie 17.01.2020
Jestem pasjonatem zdrowego trybu życia, sportów, żyję w stolicy. Spędziłem ostatnich 10 lat na czele branży zdrowia i fitnessu. W wolnym czasie doradzałem znajomym i rodzinie w kwestiach zdrowotnych, pomagając im wrócić do zdrowia, zachować dobrą formę na przyszłość i wyrobić właściwe nawyki żywieniowe, teraz za namową prowadzę tego bloga.