Przedłużenie stosunku – czy jest możliwe?

Przedłużenie stosunku – czy to w ogóle możliwe? Tak, co więcej, sposobów, aby tego dokonać jest wiele!

Przedłużenie stosunku - domowe sposoby na wydłużenie czasu stosunku

Przedwczesny wytrysk należy do grupy zaburzeń seksualnych. Nasilający się problem może pogorszyć relacje w związku, a nawet doprowadzić do kryzysu czy rozpadu. Według przeprowadzonych badań blisko trzydzieści procent mężczyzn zmaga się z problemem wczesnego wytrysku. W grupie tej znajdują się zarówno panowie z niewielkim bagażem doświadczeń seksualnych oraz ci, którzy w tym obszarze mają wieloletni staż.

Trudno jednoznacznie zdefiniować przyczyny tejże dolegliwości. W młodym wieku powodem mogą być buzujące hormony, w starszym – pojawiające i nawarstwiające się problemy zdrowotne (m.in. nadciśnienie, tarczyca, prostata, cukrzyca). Innymi przyczynami mogą być częsta masturbacja lub przeciwnie – abstynencja, nadużywanie alkoholu czy innych środków silnie odurzających. Jednak wymienione wyżej propozycje to tylko bodźce, które mogą ten stan pogłębiać, ponieważ zdecydowana większość lekarzy twierdzi, że to problem o charakterze psychologicznym.

Garść statystyk

Sześćdziesiąt osiem procent Polaków określa swoje życie seksualne za zadowalające, dziewięć procent ma do niego zastrzeżenia. Tak wysokie zadowolenie wynika z niedużych oczekiwań, ponieważ dla wielu mężczyzn powodem szczęścia jest w ogóle możliwość uprawiania seksu. Cieszą się że “w ogóle kobieta mi daje”. W przypadku kobiet natomiast wymagania i oczekiwania ciągle rosną.

Około siedemdziesiąt jeden procent Polaków w przedziale wieku piętnaście-czterdzieści dziewięć lat przyznaje się że współżyje przynajmniej raz na tydzień. Średnia długość takiego aktu (licząc od gry wstępnej do zakończenia stosunku) równa się dwadzieścia osiem minut. Licząc czas od wprowadzenia penisa do pochwy, długość wtedy wynosi trzynaście minut. Podane czasy są subiektywne, nikt z pośród ankietowanych nie robił tego ze stoperem. Zbadano również średnią ilość partnerów seksualnych w przeciągu życia, wynosiła ona około czterech. Przynajmniej raz co druga osoba uprawiała seks oralny, a co szósta seks analny.

Jedna piąta żyje w związku nieformalnym, z czego dwadzieścia osiem procent w najbliższym czasie chce wziąć ślub. Około trzydzieści jeden procent Polaków jest singlami, z czego pięćdziesiąt sześć procent tych osób stwierdza że w ich otoczeniu niema odpowiedniej osoby, z którą chcieli by się związać.

Jeśli Twoja długość stosunku jest dużo poniżej średniej?

Jeśli wyszło na to że, Twój “czas” jest grubo poniżej średniej, można podejrzewać zaburzenie seksualne. Zatem zmagania z dolegliwością przedwczesnego wytrysku powinieneś rozpocząć od zapewnienia sobie komfortu psychicznego. Podejmij walkę z problemami tkwiącymi w Twojej głowie, takimi jak: niepokój, stres, wypalenie zawodowe, depresja, brak pewności siebie, konflikty w związku, poczucie winy, traumatyczne doświadczenia.

Przedłużenie stosunku jest możliwe, jednakże proces ten wymaga czasu i sporego zaangażowania. Podstawą jakichkolwiek zmian jest Twoje nastawienie, ponieważ problem tkwi głęboko w Twojej psychice.

Fizjologia – w jaki sposób sobie pomóc?

Fizjologia odgrywa niewielką rolę, jednakże nie jest wskazane, aby bagatelizować ten obszar. W tym zakresie przedłużenie stosunku mogą wspomóc 3 sposoby:

  • pierwszy sposób – aktywność fizyczna

Ćwiczenia aerobowe, ćwiczenia mięśni Kegla, ćwiczenia siłowe zwiększą Twoją wytrzymałość oraz sprawność w łóżku.

  • drugi sposób – dieta

Regularne spożywanie zdrowych posiłków, ograniczenie alkoholu, tytoniu i innych środków silnie uzależniających wpływa na jakość Twoich intymnych zbliżeń.

  • trzeci sposób – ziołolecznictwo i suplementacja

Możesz zakupić preparat, który wspomoże proces zwalczania problemu przedwczesnego wytrysku. Suplementy te są w pełni bezpieczne, nie obserwuje się skutków ubocznych z powodu ich stosowania. Tańszą wersją są natomiast zioła. Jakie zioła są dobre na potencje pisałem w artykule “zioła na potencję”.

O tych 3 powyższych sposobach, określanych jako domowe sposoby w walce z problemami seksualnymi, i innych artykułach możesz więcej przeczytać na naszej stronie.

Mając już wiedzę na temat problemu oraz przykładowych jego rozwiązań, zrób wszystko, aby seksualna sfera Twojego związku nabrała nowego, lepszego wymiaru.

 

Prawdopodobnie trafiłeś tutaj wpisując w wyszukiwarce:

  • przedłużenie stosunku
  • jak przedłużyć stosunek
  • przedłużanie stosunku